Czy asystentka dyrektora może pracować zdalnie?

W ostatnich tygodniach praca zdalna na wielu stanowiskach stała się niedodatkową zachętą do pracy dla kandydatów, a koniecznością. Spowodowało to, że część osób, które do tej pory pracowały w biurze, musi teraz przestawić się na pracę zdalną. W niektórych zawodach jest to szczególnie duże wyzwanie. Czy tak samo jest w przypadku asystentki dyrektora?

Czy jest ona w stanie szybko przestawić się na pracę zdalną?

Asystentka dyrektora pracuje głównie przed komputerem. O ile dysponuje ona służbowym laptopem, może niemalże z dnia na dzień zacząć pracę zdalną z domu. Wyzwaniem jest jednak opracowanie sposobu, w którym będzie kontaktować się ze swoim szefem. Jeśli do tej pory w firmie preferowano spotkania twarzą w twarz, komunikacja przez komunikatory online może być na początku mniej intuicyjna. Dobra asystentka szybko jednak powinna opanować sposób komunikowania się bez wychodzenia z domu.

Asystentka dyrektora może pracować zdalnie, o ile sam dyrektor będzie w stanie się na to zgodzić. Poza zgodą warto jeszcze poprosić dyrektora o to, aby efektywnie współpracował on z asystentką. Tylko w ten sposób będą w stanie działać tak samo sprawnie, jak w biurze. Powinni więc ustalić, jak często będą się kontaktować oraz za pomocą jakiego narzędzia. Bez chęci dyrektora, współpraca nie będzie przebiegać tak dobrze, jak powinna.

This article was written by Aneta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *